Blog

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns dantis?

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns dantis

Dantų problemos yra vis dažnesnė problema tarp šunų pacientų. Dėl mitybos ir gyvenimo būdo pokyčių ir tiesiog ilgesnio mūsų augintinių gyvenimo amžiaus, tinkama jų dantų priežiūra tampa vis svarbesnė. Laimei, dėka kasdieninės, reguliarios šuns dantų priežiūros galime lengvai juos apsaugoti nuo nemalonių procedūrų pas šuns odontologą.

Iš kur atsiranda šunų dantų akmenys

Viena universali dantų akmenų susidarymo priežastis nežinoma, tačiau ji daugiausia susijusi su mityba ir individualiu polinkiu. Mityba naudojant minkštą ar virtą maistą yra viena iš pagrindinių dantų problemų priežasčių. Žinoma, kad šunims yra labiau linkusios kauptis apnašoms dėl burnoje esančios mikrofloros. Bet kokie sukandimo sutrikimai taip pat skatina mūsų augintinius būti linkusius kaupti dantų akmenis. Norint įvertinti šuns sveikatą, būtina reguliariai tikrinti šuns dantų būklę. Be akivaizdžiausio skausmo ir problemų su maistu, dėl apnašų susidarymo mūsų augintinio dantenose kaupiasi daugybė patogeninių bakterijų, kurios gali sukelti uždegimą, eroziją ir periodontitą, bakterijų įsiskverbimą į kraują ir tolesnes infekcijas. Tinkamai įvertinti mūsų augintinio dantis gali tik veterinaras. Kartais, tik anestezavus šunį, gydytojas sugeba tinkamai apžiūrėti paskutinius žandikaulio ar apatinio žandikaulio dantis ir įvertinti jų stabilumą sanitarinės procedūros metu.

Šuns burnos higiena

Burnos ertmės sanitarija yra šunų dantų valymo nuo apnašų pertekliaus procedūra. Tinkamai atlikti šią procedūrą galima tik pacientui, kuriam atliekama lengva anestezija, ir tai nėra procedūra pavojinga mūsų augintinio sveikatai. Sanitariją atliekantis gydytojas ultragarso aparatu pašalina plokštelę, tada įvertina visus dantis ir jų išdėstymą žandikaulyje. Deja, kartais dantų būklė būna tokia bloga, kad vienintelis įmanomas veiksmas yra dantų pašalinimas. Po procedūros dantims taikoma poliravimo procedūra, kuri žymiai sulėtina apnašų nusėdimą vėlesniais metais ir prailgina intervalus tarp tolimesnių sanitarinių procedūrų.

Šuns dantų valymas **

Vienas iš paprasčiausių būdų išvengti jūsų augintinio dantų problemų – reguliariai valyti šuns dantis. Norint tinkamai prižiūrėti šuns burną, reikės dantų šepetėlio. Mes galime pasirinkti dantų šepetėlį su rankena, kuri leis mums saugiai pasiekti net tolimiausius dantis, arba pirštų šepetėlį, kuris suteikia mums geresnį tikslumą, tačiau reikalauja įkišti rankas į šuns burną, o tai kai kuriems gyvūnams gali kelti stiprų diskomfortą. Taip pat su dantų šepetėliu reikia rinktis ir šunų dantų pastą. Galimų preparatų sudėtyje yra bakterijų augimą slopinančių ingredientų, tokių kaip sidabro jonai arba dezinfekavimo priemonės, tokios kaip chlorheksidinas. Taip pat galime pasirinkti skonio pastas, kurios žymiai palengvina mūsų šuns mokymąsi ir dantų valymą.

Žaislai sveikiems šunų dantims

Taip pat žaisdami galime išvalyti šuns dantis. Yra žaislų kurie užpildomi dantų pasta ir gali valyti savo šuns dantis, kol jie yra kramtomi. Jie veikia naudojant aktyvų guminį paviršių su daugybe iškyšų, kurios mechaniškai nutrina apnašas.

Gydomosios priemonės, skirtos pagerinti šunų dantų būklę

Taip pat galime išvalyti šuns dantis, duodami jiems atitinkamų skanėstų. Daugelyje skanėstų, skirtų apnašoms pašalinti, taip pat yra lipnių medžiagų, kurios kaip guma prilimpa prie šuns danties ir pašalina apnašas. Tačiau verta prisiminti, kad kaip priedas tokių mitybos papildų nereikėtų vartoti per daug. Kaip ir dantų valymo žaislai, skanėstai gali padėti pašalinti ženklų dantų akmenų kiekį ir atitolinti apnašų susidarymą, tačiau jie nepadės pašalinti dantų akmenų, kurie jau matomi nuo šuns dantų. Tam reikia kreiptis į specialistą.

Šunų dantų pašaras

Šunims, turintiems pasikartojančių dantų akmenų problemų, gali būti naudinga pakeisti savo mitybą į specialų dantų priežiūrą suteikiantį pašarą. Specializuotuose dantų pašaruose yra papildomų trintį didinančių medžiagų, pavyzdžiui, celiuliozės miltelių, kurie kramtant veikia dantis ir sumažina apnašų kiekį. Tinkama granulių forma taip pat turi įtakos mechaniniam dantų akmenų pašalinimui iš šuns dantų. Skirtuose dantims pašaruose taip pat yra daugiau mikroelementų, stiprinančių dantų emalį. Tokie pašarai turėtų būti naudojami tik pagal konkrečias veterinarijos gydytojo rekomendacijas ir nuolat prižiūrint.

Dantų problemos yra labai dažna šunų problema ir, deja, daugumai bent kartą šunų gyvenime reikės atlikti sanitariją. Tačiau yra paprastų būdų, kaip prižiūrėti šuns dantis, ir reguliarios priežiūros dėka galime žymiai pratęsti laikotarpį tarp procedūrų ir netgi išvengti tokios būtinybės. Todėl rekomenduojame pradėti rūpintis savo augintinio dantų sveikata jau šiandien ir įsigyti šuns dantų akmenis valantį žaislą kurį galima užpildyti specialia dantų pasta.


X